ایرانیان در ترکیه رکورد زدند!!

مرکز آمار ترکیه طی گزارش آمار فروش مسکن طی ماه نوامبر را اعلام کرد که براساس آن اتباع ایرانی با خرید ۱۴۰۶ خانه، در رده اول خریداران املاک در این کشور قرار دارند.

 

بنا بر اعلام مرکز آمار ترکیه، در ماه نوامبر فروش مسکن به اتباع خارجی نسبت به ماه مشابه سال قبل با ۴۸.۴ درصد افزایش به ۷۳۶۳ رسیده است.

بر اساس آمار در ماه نوامبر در مجموع ۱۷۸ هزار و ۸۱۴ خانه فروخته شده که شهروندان خارجی ۴.۱ درصد از آن یعنی ۷ هزار و ۳۶۳ خانه را خریداری کرده‌اند.

استانبول از نظر فروش املاک و مستغلات به اتباع خارجی با ۲ هزار و ۹۲۲ فروش در رده اول قرار دارد.

شهروندان ایرانی در نوامبر امسال با خرید ۱۴۰۶ مسکن در صدر خریداران خارجی املاک در ترکیه قرار داشته و شهروندان عراق با ۱۰۷۵ و روسیه با ۸۳۶ در رده‌های بعدی قرار دارند.

لازم به ذکر است، بر اساس داده های مرکز آمار اقتصاد ترکیه از سال ۲۰۱۸ ایرانی ها هر ساله از بزرگ ترین خریداران ملک در ترکیه بودند. در سال ۲۰۱۸ ایرانی ها در این کشور ۳ هزار و ۶۵۲ ملک خریداری کردند که در سال ۲۰۱۹ این تعداد به ۵ هزار و ۴۲۳ ملک افزایش پیدا کرد. اما یک سال بعد، یعنی در سال ۲۰۲۰ این رقم باز هم افزایشی چشمگیر داشت و بیش از ۷ هزار ملک در ترکیه توسط مردم ایران خریداری شد.

بنابر آمار رسمی دولت ترکیه، طی ۹ ماه اول سال ۲۰۲۱ نیز نزدیک به ۶ هزار ملک توسط ایرانی ها در این کشور به عنوان سرمایه گذاری خریداری شده است.

برای خرید ملک، دریافت اقامت و سرمایه گذاری در ترکیه با کارشناسان  مجرب شاین لند تماس بگیرید.

نظرتان را بنویسید