آکواریوم استانبول

استانبول شهری جذاب و دیدنی برای هر سلیقه است. بی شک افرادی که به استانبول سفر میکنند علاقه دارند تا دیدنی ها این شهر زیبا رو ببینند و خاطرات زیبایی رابرای خودشان بسازند .امروز قصد داریم یکی دیگر ازدیدنی هایی که حسابی در استانبول معروف شده است را با هم بررسی کنیم. پس تا انتهای مقاله ما را تنها نگذارید.

آکواریوم استانبول در کجا واقع شده است؟

اگر قصد سفر به استانبول را دارید بازدید از آکواریوم استانبول هم در لیست کار های خود قرار بدهید که بی شک تجربه بی نظیری برای شما خواهد بود. آکواریوم استانبول در سال 2011 در منطقه باکرکوی استانبول افتتاح و به عنوان بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان شناخته شد. طراحی این آکواریوم به این صورت است  که نقاط آبی مختلف جهان را به شکل همان فضا شبیه سازی کرده اند تا بازدید کنندگان علاوه بر موجودات دریایی با بافت گیاهی و محیط آن نیز آشنا شوند. آکواریوم باکرکوی استانبول در دو طبقه وسعتی حدود22 هزار متر مربع دارد وزیستگاه بیش از17 هزار گونه مختلف است.بادکنک ماهی، آراپایما،ماهی مرکب بنگگای،مارماهی خالدار،مار ماهی راهدار،سفره ماهی وپنگوئن ازجمله موجوداتی است که در این آکواریوم دیده می شود.

 

 

دو گونه جذاب این آکواریوم را به شما معرفی کنیم:

پنگونئن های جنتو

این پنگوئن ها با 51 الی 90 سانتی متر قد طول عمری بین 15 تا 20 سال دارند. این پنگوئن ها جزو جانوران بومی قطب جنوب هستند. پنگوئن های جنرتو بسیار وفا دار هستند و تا آخر عمر با یک پنگوئن زندگی میکنند. این پنگوئن های جذاب را می توانید در بخش جنوبگان آکواریوم مشاهده کنید.

 

مارماهی خالدار

این موجودات دریایی جذاب عمری حدود 35 تا 40 سال دارند و درعمق 1 تا 50 متری اقیانوس آرام و شمال اقیانوس هند زندگی می کنند.این ماهی ها خال های قهوه ای و سفید و پوست ضخیمی دارند. مارماهی خالدار در سوراخ های مرجانی استراحت می کند و معمولا شب ها به شکار می رود. برای دیدن مارماهی خالدار باید به بخش دریای سرخ آکواریوم مراجعه کنید.

 

بخش های مختلف آکواریوم(Istanbul Aquarium)

آکواریوم استانبول
آکواریوم استانبول

هنگام بازدید از این آکواریوم باید راه طولانی و البته هیجان انگیزی را طی کنید. پس سوار قایق های خیالی شوید که مسیر طولانی در پیش داریم. ابتدا باید از دریای سیاه ،تنگه بسفر استانبول  و دریای مرمره گذر کنیم و بعد از طی کردن تنگه داردانل، دریای اژه کانال سوئز،دریای سرخ،قاره جنوبگان،دریای مدیترانه،تنگه جبل الطارق، شرق، غرب و شیار میانی اقیانوس اطلس به کانال پامانا ، اقیانوس آرام،زیر دریایی ناتلیوس و جنگل های بارانی آمازون خواهیم رسید. شاید از وجود جنگل های بارانی آمازون وسط آکواریوم تعجب کرده باشید اما هیجان انگیز ترین بخش آکواریوم همین جنگل های بارانی آمازون است. در این بخش سعی کرده اند تا فضای جنگل های بارانی آمازون در آمریکای جنوبی را شبیه سازی کنند. محیط گلخانه ای، وجود حیوانات وانواع ماهی های ناحیه آمازون که دررود در حال  رفت و آمدند باعث می شود تا شما واقعا خودتان را در جنگل های آمازون حس کیند. یکی از دیدنی ترین بخش های دریای سیاه کشتی بازسازی شده حضرت نوح است که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند.


در مورد برج دختر استانبول بیشتر بخوانید


اما ویژگی های آکواریوم باکرکوی استانبول به همین جا ختم نمی شود و علاوه بربخش های مختلف و ماهی های جذابش از امکانات ویژه ای برخوردار است. 2 سینمای 5 بعدی  این آکواریوم با فیلم های ۳ بعدی و شبیه سازی شده از عناصر آب و باد و مه می تواند لحظات شیرینی برای بازدیدکنندگان بسازد.همچنین اگر گرسنه شدید به 3 کافه و یک رستوران این آکواریوم سر بزنید و از خوردن غذاهای لذیذ و خوشمزه لذت ببرید. هزار توی آیینه یکی دیگر از جاهای جذاب این آکواریوم است که بی شک ارزش امتحان کردن را دارد.پس اگر می خواهید با عجایب دنیای آیینه ها آشنا شوید این بخش را از دست ندهید.

 

 

 

اطلاعات بازدید از آکواریوم استانبول

آکواریوم باکرکوی استانبول هر روز از ساعت 10 الی 8 شب پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود. هزینه ورود به آکواریوم برای بزرگسالان 42 لیرو برای دانش آموزان و معلمان، افراد معلول و افراد بالای ۶۵ سال29 لیراست . همچنین برای کودکان زیر دوسال رایگان است.

 

 

دسترسی به آکواریوم استانبول

سیستم حمل و نقل استانبول به قدری قوی است که شما می توانید از هر جای شهر به راحتی به آکواریوم باکرکوی استانبول برسید. آکواریوم تنها 5 کیلومتر با فرودگاه آتاتورک فاصله دارد. شما با استفاده از مترو ، اتوبوس وتاکسی می توانید به راحتی به آکواریوم استانبول بروید. این آکواریوم تنها 20 کیلومتر با مرکز شهر و تا میدان تکسیم 24 کیلومتر فاصله دارد.

نظرتان را بنویسید