نگاهی به شغل های پردرآمد ترکیه در 2022

در انتخاب شغل درآمد یکی از عوامل مهم است که توجه زیادی به آن می شود. در این مقاله به بررسی شغل های پردرآمد ترکیه خواهیم پرداخت.

بی شک انتخاب یک شغل مناسب با درآمد بالا می تواند تاثییر بسزایی در کیفیت زندگی ما داشته باشد.

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که به فکر مهاجرت هستند موضوع کاریابی و به دست آوردن درآمد بیشتر است. امروزه افراد زیادی بر اساس مهارت و تخصصی که دارند برای کسب درآمد بیشتر مهاجرت به کشور های دیگر را انتخاب می کنند.

از انجا که کشور ترکیه کشوری در حال توسعه است افراد زیادی برای  مهاجرت شغلی به این کشور اقدام میکنند. در این مقاله قصد داریم شمارا با شغل های پردرآمد ترکیه در سال 2022 آشنا کنیم .پس با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

بررسی سریع پر درامد ترین شغل های ترکیه

تمامی آمار و اطلاعات به صورت میانگین است.

بررسی شغل های پردرآمد در ترکیه برای ایرانیان 

در ابتدا چیزی که باید در مورد شغل های پردرآمد ترکیه بدانید این است که میزان درآمد در ترکیه به میزان تجربه، نوع مهارت و شهرمحل کار بسیار وابسته است.

برای مثال درآمد در شهری پرجمعیت مانند استانبول که از نظر اقتصادی پیشرفت بی نظیری دارد از دیگر شهر های استانبول بیشتر خواهد بود. از طرف دیگر با افزایش خرید خانه در استانبول، بسیاری از مهاجرات به فکر کسب درآمد پس در دریافت اقامت ترکیه هستند.

همچنین باید توجه داشته باشید که در ترکیه برای مهاجران خارجی محدودیت های شغلی وجود دارد .طبق قوانین ترکیه مهاجران خارجی نمی توانند در حوزه های حقوقی و پزشکی فعالیت کنند.مهاجران خارجی میتوانند در سازمان های غیر دولتی و دیگر مشاغل مشغول کار شوند.

در ادامه شغل های پر درآمد ترکیه را به شما معرفی می کنیم اما توجه داشته باشید که مشاغل بادرآمد بالا  در ترکیه به اینکه مهاجر هستید یا نه و شهر محل کار و میزان مهارت و تجربه وابسته خواهد بود.

لیست شغل های پردرآمد در ترکیه

پزشک و جراح

کشور ترکیه از لحاظ تجهیزات پزشکی و درمانی از رتبه بالایی در برابر کشور های خاور میانه برخوردار است. به طوری که بیماران زیادی برای درمان از کشور های مختلف به این کشور می آیند.

همین موضوع باعث شده که پزشکان با تخصص های مختلف از در آمد بسیار خوبی بهره مند شوند.

میزان در آمد پزشکان با توجه به نوع تخصص ، میزان تحصیلات  و محل کار متغییر خواهد بود. برای مثال متخصصین تغذیه ومتخصصین پوست از مشاغل پزشکی پر درآمد در ترکیه محسوب می شوند.

 قاضی و وکیل

کار در حوزه های حقوقی هم در درجه قضاوت و هم در درجه وکالت کاری حساس با مسئولیت فراوان است.برای یک قاضی تسلط کامل و دقیق بر قوانین کشور ترکیه و البته قوانین بین المللی از اهمیت بسیاری بر خوردار است.

این روز ها که بازار خرید اپارتمان در کشور ترکیه داغ شده، مهاجرانی که قصد خرید ملک در استانبول را دارند برای طی کردن راه های قانونی حتما از وکلا کمک میگیرند و ترکیه به یک بازار کار وسیع برای وکلا تبدیل شده است.کار در حوزه های حقوقی در کشور ترکیه  دردسته شغل­هایی با درآمد بالا قرار گرفته است.

خلبانی یکی از شغل های پر درآمد در ترکیه

ترکیه از آنجا که  به عنوان یکی از پرگردشگرترین کشور ها در جهان شناخته می شود و همچنین خطوط هوایی و فرودگاه های متعدد که دارد باعث شده است که خلبانی به یک شغل پردرآمد در این کشور تبدیل شود.

خلبانی علاوه بر خطر و ریسک هایی که دارد ، نیازمند آموزش های زیاد وسختی است و این مسیر برای خلبان ها مسیرراحتی نخواهد بود.

مدیر مالی با درآمد بالا در ترکیه

به طور کلی در تمام کشورهای دنیا نظارت و مدریت مالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .کسانی که در رشته های  بانک داری، اقتصاد، تجارت و یا امور مالی تحصیل کرده باشند می توانند در شغل پر درآمد مدیر مالی مشغول کار شوند و جایگاه بسیار خوبی را برای خود کسب کنند.

دامپزشکی در ترکیه

از آنجا که  در کشور ترکیه به حیوانات توجه ویژه ای می شود دامپزشکی از شغل های پر درآمد در این کشور محسوب می شود.البته بر اساس قانون مهاجران خارجی نمیتوانند در این حوزه فعالیت داشته باشند.

آرایشگری شغلی محبوب و پر درآمد در ترکیه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید آرایشگری یک شغل پر در آمد در کشور ترکیه محسوب می شود و طرفداران زیادی دارد.بسیاری از مسافرانی که به ترکیه سفر می کنند مجذوب می شوند تا خدمات زیبایی خود را در این کشور انجام دهند.

به همین دلیل آرایشگران  در این کشور درآمد خوب و مطلوبی دارند.شما با تسلط به زبان انگلیسی و ترکی و همچنین داشتن مدرک می توانید به عنوان آرایشگر در این کشور مشغول کار شوید و در آمد بسیار زیادی کسب کنید.

مدیر بازاریابی از شغل های پر در آمد در ترکیه

با توجه به رقابتی که امروزه بین کسب و کار ها وجود دارد شغل بازاریابی درجایگاه  بسیارخوبی قرار گرفته است. امروزه افراد زیادی برای برند سازی کالا و خدمات خودو همچنین پیدا کردن مشتری مناسب از بازاریابان کمک می گیرند.

افرادی که در رشته های اقتصاد و یا مدیریت تحصیل کرده اند امروز ه عنوان مدیربازاریابی مشغول فعالیت هستند و درآمد خوبی هم کسب می کنند.

سخن آخر

بی شک داشتن یک شغل پردرآمد نیازمند تجربه، تحصیلات و خلاقیت است.پس اگر در شغلی که به آن علاقه مند هستید تجربه کسب کنید و دست از تلاش بر ندارید قطعا به نتایج فوق العاده ای خواهید رسید.

در این مقاله قصد داشتیم شما را با برخی از شغل های پر درآمد ترکیه آشنا کنیم اما توجه داشته باشید که تخصص و مهارت کافی و همچنین خلاقیت در هر شغلی می تواند شما را به درآمد خوب و مطلوبی برساند پس لازم نیست که حتما در حرفه هایی که گفته شد کار کنید تا به درآمد های بالا برسید.

عشق به کار ، امید، تلاش و پشتکار و خلاقیت تمام چیزی است که شما برای رسیدن به آرزو هایتان به آنها  نیاز دارید.

نظرتان را بنویسید