9 مکان دیدنی کادیکوی استانبول برای گشت و گذار

مکان های دیدنی محله کادیکوی استانبول

محله کادیکوی در قسمت آسیایی استانبول ، یکی از سرزنده ترین و جذاب ترین مناطقی است که شامل اماکن تاریخی، اماکن فرهنگی، مراکز خرید، کافه ها و رستوران های متعددی می باشد که منطقه ای ترک نشین و بومی و اصیل است.

منطقه کادیکوی استانبول شب های سرزنده ای دارد و یکی از رنگارنگ ترین و دیدنی ترین مناطق آسیایی استانبول محسوب می شود. در ادامه با هلدینگ شاین لند همراه باشید تا باهم سری به دیدنی های کادیکوی استانبول بزنیم.

 

بازار کادیکوی و خیابان بهاریه از دیدنی های کادیکوی استانبول

خیابان بهاریه استانبول

از محبوب ترین دیدنی های کادیکوی استانبول می توان به بازار کادیکوی و خیابان بهاریه اشاره کرد . بازار کادیکوی  با نام “بی اوغلوی بخش آسیایی ” نیز شناخته می شود، به این جهت با این نام خوانده می شود که همانند بازارها و مراکز خرید منطقه بی اوغلو در بخش اروپایی  برای خرید جذاب  و دیدنی است. شاید جالب باشد این  را هم بدانید که به خیابان بهاریه استانبول عنوان “خیابان استقلال بخش آسیایی استانبول” را داده اند و دلیل این نامگذاری این است که خیابان بهاریه استانبول مثل خیابان استقلال برای خرید شرایط بسیار مناسبی دارد.

بازار کادیکوی و خیابان بهاریه که از مراکز محلی خرید در شهر استانبول می باشد، یکی از شلوغ ترین و پر جنب و جوش ترین خیابان های بخش آسیایی استانبول نیز هست و همه روزه افراد زیادی(اکثرا اتباع ترک) از آن عبور می کنند‌.
در ابتدای خیابان بهاریه و بازار کادیکوی مجسمه گاو برنزی کادیکوی قرار گرفته و در دو طرف خیابان گوی های رنگی از جنس سنگ خود نمایی می کنند که چهره بسیار زیبا و جذابی به این خیابان بخشیده اند.. اگر شما هم اهل خرید هستید، پیشنهاد ما به شما این است که فرصت  ستثنایی بازدید از بازار کادیکوی و خیابان بهاریه استانبول رااز دست ندهید.

 

خانه اپرا ثریا

خانه-اپرا-ثریا-استانبول

خانه اپرا ثریا یکی دیگر از جذاب ترین دیدنی های کادیکوی استانبول است که اتفاقا در همان خیابان بهاریه واقع شده است. این مرکز فرهنگی که در اصل در سال 1927 به عنوان خانه تئاتر و باله ساخته شده بوده،اما سال ها کاربری سالن سینمایی داشته است.  خانه اپرا ثریا در نهایت در سال 2007 و بعد از یک بازسازی اساسی، کاربری آن به همان کاربری اصلیش تغییر پیدا کرد و اکنون به عنوان اولین خانه اپرای بخش آسیایی استانبول و ششمین خانه اپرا در کشور ترکیه شناخته می شود.

 

مسجد عثمان آقا استانبول

مسجد عثمان آقا استانبول

مسجد عثمان آقا یکی از زیباترین و جالب ترین مساجد محله کادیکوی استانبول است که در سال 1216 بنا شد.  این مسجد باشکوه در زمان سلطان احمد و توسط فردی به نام عثمان آقا ساخته شده است. البته در آن زمان یک مسجد چوبی بوده است که بعدها توسط سلطان محمود(سلطان دوم عثمانی) به صورت کامل بازسازی شده و به شکل کنونی در آمده است.

همچنین در حیاط مسجد عثمان آقا درختی وجود دارد که گفته می شود قدمت این درخت به 200 سال قبل باز می گردد.

 

 

مجسمه گاو نر کادیکوی

مجسمه گاو در کادیکوی استانبول

مجسمه گاو نر یکی از مشهورترین سمبل های دیدنی های کادیکوی استانبول است. این مجسمه، یک داستان جالب و شنیدنی هم دارد که خیلی از توریستان از آن اطلاع ندارند.

داستان از این قرار است که مجسمه گاو نر توسط یک هنرمند فرانسوی در دهه 1860 میلادی در پاریس ساخته شده است تا سمبل پیروزی فرانسه بر علیه آلمان و نماد قدرت فرانسه باشد. اما در دهه 1870 میلادی، آلمان جنگ را بر علیه فرانسه برد و بدین شکل مجسمه گاو نر کادیکوی از فرانسه به آلمان برده شد!

تا اینکه در سال 1917 میلادی، امپراتوری آلمان این مجسمه را به کمیته اتحاد و ترقی داد و در نهایت آن کمیته نیز این مجسمه را به انور پاشا (یکی از فرماندهان عثمانی) هدیه کرد. اما انور پاشا که در طی جنگ جهانی اول خارج از ترکیه بود، این مجسمه را در باغ کاخ خود رها کرد و مجسمه گاو نر به کل فراموش شد.

تا اینکه 50 سال بعد، این مجسمه به هتل هیلتون استانبول در منطقه تکسیم برده شد و بعد هم به مرکز کنگره لطفی کردار استانبول و سپیس به پارک گزی تکسیم جا به جا شد. بعد هم در دهه 1970 میلادی به محله کادیکوی استانبول  و باغ ساختمان شهرداری فرستاده شد و سرانجام در سال 1990 میلادی در جایگاه کنونی یعنی منطقه کادیکوی استانبول گذاشته شد. همان طور که دیدید، این مجسمه راه زیادی را رفته است تا به کادیکوی استانبول برسد و به همین دلیل هم هست که تا این اندازه ارزشمند تلقی می شود.

 

مودا استانبول

مودا استانبول

مودا یکی از محله های آرام و سرسبز در محله کادیکوی استانبول است که سواحل و پارک های بسیار زیبای آن جذابیت ویژه ای به این منطقه بخشیده است. شما با 15 دقیقه قدم زدن در حاشیه ساحلی منطقه کادیکوی می توانید به این محله زیبا برسید.

این محله  شامل کافه ها و رستوران های بسیار جذابی است که یکی از دیگری باصفا تر هستند. همچنین به شما پیشنهاد میکنیم  غروب آفتاب  معروف و زیبای ساحل مودای استانبول را از دست ندهید، مطمئنا شما هم مجذوب آن می شوید.

ساحل مودا برای قدم زدن در کنار تنگه بسفر وتماشا کردن استانبول از یک زاویه دیگر انتخاب فوق العاده ای است. برای اینکه بیشترین لذت را از این مکان داشته باشید، وقتتان را طوری تنظیم کنید که هنگام غروب خورشید بر فراز دریا اینجا باشید.

فرقی نمی کند چه ساعتی از شبانه روز باشد ، همیشه در این محل سرزندگی و شور جریان دارد  و اکثر اوقات مردم محلی در حال دوچرخه‌سواری یا دویدن هستند. تعطیلات  آخر هفته را  می توان در باغ چای با منظره ای بی نظیر گذران برای هفته کاری جدید آماده شد.

یکی از بهترین مکان‌ها برای توقف در خیابان مودا، کافه یر (yer)با حس و حال پرشور و فضای صمیمی است.  از نانوایی “نان” غافل نشوید بوی نان تازه و طعم ساندویچ های خوشمزه فروشگاه نان می تواند تا مدت ها زیر زبانتان باقی بماند.

 

 

پارک فنرباهچه

پارک فنر باغچه

یکی دیگر از دیدنی های کادیکوی استانبول یک پارک ساحی بسیارزیبا و سرسبزواقع است که در محله فنر باغچه قرار دارد. پارک فنرباهچه یکی از جذاب ترین پارک های ساحلی است که اهالی منطقه  اوقات خوش و دلپذیری را در این پارک میگذرانند.

چشم‌انداز جزایر پرنسس و سارای بورنو و کافه‌های ساحلی پارک فنرباغچه را به یکی از بهترین مکان‌های تفریحی کادیکوی تبدیل کرده است.

پارک فنرباغچه در فاصله کمی از اسکله کادیکوی واقع شده است. از طریق اتوبوس‌های دریایی و یا سایر اتوبوس‌هایی با مقصد کادیکوی، می‌توانید خود را به اسکله برسانید. پارک فنرباهچه تنها به اندازه  چند دقیقه پیاده‌روی تا اسکله کادیکوی فاصله دارد.

 

خیابان بغداد

خیابان بغداد استانبول

خیابان بغداد کادیکوی استانبول یکی از لاکچری ترین خیابان های استانبول است و به عنوان یکی از محبوب ترین خیابان های خرید در جهان شناخته می شود. این خیابان 14 کیلومتری درموازات دریای مرمره، شامل بوتیک ها و مراکز خرید لوکس و همچنین کافه ها و رستوران های  متعدد و جذاب است و شب های سرزنده ای دارد.

شاید جالب باشد بدانید در سالهای اخیر خیابان بغداد استانبول به عنوان چهارمین خیابان خرید محبوب دنیا شناخته شده ، بنابراین خیابان بغداد یکی از معروف ترین  خیابانهای دیدنی محله کادیکوی استانبول است.

خیابان بغداد از شرق به کادیکوی و از غرب به مال تپه منتهی می شود. خیابان بغداد از نظر شهرت دست کمی از خیابان استقلال استانبول اروپایی ندارد.

کجای استانبول هتل بگیریم؟هتل های منطقه کادیکوی استانبول

موزه اسباب بازی

موزه اسباب بازی استانبول

موزه اسباب بازی یک موزه بسیار جذاب و دیدنی در محله کادیکوی استانبول است که می تواند برای شما و فرزندانتان مکان دیدنی هیجان انگیزی  باشدکه  توسط یکی از شاعرین و نویسنده های ترکیه به نام سونای آکین افتتاح شده است.

در این موزه می توانید با تاریخچه اسباب بازی ها از 1700 میلادی به بعد آشنا شوید و نمونه های جالبی از اسباب بازی های تاریخی را از نزدیک ببینید.

نکته جالب درباره موزه اسباب بازی این است که اسباب بازی های این موزه را در طی 20 سال از عتیقه فروشی های 40 کشور مختلف دنیا جمع آوری کرده اند ودر واقع یک کلکسیون شخصی محسوب می شود.

 

کافه مونتاگ

کافه مونتاگ استانبول

شهر استانبول به کافه های خاص و جذابش شهرت دارد، اما در این میان اگر به دنبال آن هستید تا یک قهوه عالی و دلنشین میل کنید و خاطره ای شیرین را تجربه کنید ، به شما پیشنهاد می کنیم  سری به محبوب ترین کافه محله کادیکوی استانبول ،یعنی کافه مونتاگ بزنید. این کافه به قهوه های فوق العاده خوشمزه اش معروف است به همین خاطرتوانسته است تبدیل به یکی از محبوب ترین کافه های استانبول شود.

 

نظرتان را بنویسید