منطقه اسکودار استانبول

اسکودار استانبول ترکیه

در بخش آسیایی استانبول و درست در ساحل شرقی تنگه بسفر منطقه ای به نام اسکودار واقع شده است که در این مقاله قصد بررسی کامل آن را داریم. منطقه ای که می توانید استانبول اصیل را در آن تجربه کنید. پیشنهاد می کنم که اگر فکر مسافرت و یا خرید خانه اسکودار استانبول را در سر دارید در ادامه با شاین لند همراه باشید.

اسکودار استانبول دقیقا کجاست؟

همانطور که گفتیم در ساحل شرقی تنگه بسفر و در استانبول آسیایی منطقه ای به نام اسکودار یا به قول انگلیسی ها و ایتالیایی ها اسکوتاری (Scutari) قرار دارد. این منطقه یکی از پر جنش و جوش ترین مناطق استانبول به حساب می آید. شما به وسیله کشتی مسافری(فری گرند) می توانید در عرض چند دقیقه از استانبول آسیایی و از قلب منطقه اسکودار به بخش اروپایی استانبول برسید. اسکودار از شمال با محله بیکوز، از شرق با عمرانیه، از جنوب شرقی با آتاشهیر، از جنوب با کادیکوی معروف و از غرب با تنگه بسفر همسایه است. این محله با تنگه بسفر ۱۲ کیلومتر خط ساحلی دارد. همچنین محله معروف و مشهور امینونو در ساحل مقابل این منطقه قرار دارد.

اسکودار در استانبول یا استانبول در اسکودار؟ مسئله این است.

این منطقه پر جنب و جوش به این دلیل که اکثر توریست ها بیشتر به سمت بخش اروپایی استانبول تمایل دارند، همچنان بکر و سنتی باقیمانده است.بخش آسیایی بیشتر رنگ و بوی محلی دارد و تعداد زیادی از آن غافل می شوند.در بخش آسیایی و در بین محله های آن ، محله اسکودار بدون شک یکی از معروف ترین آن هاست.

منطقه اسکودار در مقایسه با بخش اروپایی مثل یک روستا در میان یک شهر شلوغ و بزرگ است. این تعاریف ما را زمانی درک خواهید کرد که از کشتی پای خود را در این منطقه بگذارید. چند قدمی بیشتر لازم نیست تا عطر و فضای متفاوتی را تجربه کنید. به همین علت شما می توانید چهره واقعی استانبول با آداب و رسوم اصیل را در اسکودار استانبول ببینید.

شاید تجعب کنید که در این منطقه هنوز حمام های عمومی وجود دارند که ساخت آن ها به حدود 1 قرن گذشته باز می گردد.این موضوع زمانی جذاب تر می شود که متوجه می شود هدف وجود و استفاده از حمام ها ربطی به توریست ها ندارد و ساکنین اسکودار از آن استفاده می کنند. البته شماهم می توانید یک حمام ترکی عالی را در این منطقه تجربه کنید.

در منطقه اسکودار و اطراف آن می توانید تاریخی اصیل و غنی، غذا و خوراکی های خوشمزه، حمام ترکی و از همه مهم تر آرامش را پیدا خواهید کرد. همچنین یکی از بهترین مناطق استانبول برای تماشای لذت بخش غروب آفتاب و بافت تاریخی استانبول ترکیه است.

مراکز تفریحی اسکودار استانبول

مسجد مهر ماه سلطان

مسجد مهر ماه سلطان اسکودار استانبول

قطعا معماری مساجدی که در منطقه اسکودار استانبول هستند شما را به وجد خواهد آورد. خصوصا زمانی که متوجه شوید که بیشتر این مساجد به دور عثمانی تعلق دارند.

یکی از ۱۸۰ مسجدی که در این منطقه است، مسجد مهرماه سلطان است یا مسجد اسکله است. معمار سینان با طراحی و معماری بی نظیر خود در سال ۱۵۵۵ باعث شد تا بعد از مدت ها هنوز هم این مسجد نامی جاودانه داشته باشد.اگر بخواهیم موضوع را دقیق تر بررسی کنیم باید به شما بگوییم که این مسجد برای مهرماه سلطان یعنی سوگلی سلطان سلیمان طراحی و ساخته شده است.

مهر ماه سلطان به پدرش سلطان سلیمان بسیار نزدیک بود و همراه پدرش تمام سرزمین عثمانی را گشته بود. مسجد مهر ماه سلطان ۳۷ متر ارتفاع و ۱۶۱ پنجره دارد که همین موضوع باعث شده نور بی نظیری داخل مسجد را فرا بگیرد.این مسجد که در ضلع شمالی اسکله قرار دارد، امروزه با بازسازی و مرمت جلوه ویژه ای به این منطقه بخشیده است.

برج دختر Maiden’s Tower

برج دختر اسکودار استانبول

در تمام عکس هایی که از نمای استانبول منتشر میشود بی شک یک بار برج دختر را دیده اید.این برج مشهور در جزیره کوچکی که آب های دریای سیاه به دریای مرمره می رسد بنا شده است. قدمت این برج به زمان حکومت بیزانس ها در ترکیه باز می گردد. این برج را به نام های لیندروس ، دامالیس و آدکالا هم می نامند. در مورد برج دختر افسانه و روایت های جالبی بیان شده است. برای خواندن افسانه برج دختر و اطلاعات بیشتر به مقاله برج دختر استانبول مراجعه کنید.

کاخ بیلربئی Beylerbeyi Sarayı

کاخ بیلربئی Beylerbeyi Sarayı

کاخ بیلربئی در دوره عثمانی یکی از اقامتگاه های پادشاهان عثمانی محسوب می شد که با طراحی دلنواز و سبک معماری متفاوت در دهه ۱۸۶۰ یک شاهکار هنری به شمار می آید.

این کاخ زیبا در ورودی و دهانه تنگه بسفر قرار گرفته است .این کاخ باشکوه علاوه بر جنبه های تاریخی و سبک معماری شباهت زیادی با واخ های دیگر استانبول ترکیه مانند کوچوک سو و دلمه باغچه دارد و از این نظربسیار حاضر اهمیت است.

بیلربی به ترکی به معنای سرور سروران است . معماری این کاخ از سبک های هنری نئوکلاسیک باروک و رنسانس تاثیر پذیرفته است‌. می توان بخشی از زیبایی این کاخ را متعلق به گیاهان و درختان کمیاب و ارزشمندی دانست که در باغ این کاخ قرار دارد.

گل های زیبای منگولیا هم به خوبی در باغ کاخ خودنمایی میکنند و نظر بینندگان را جذب خود میکند .این کاخ زیبا با فضایی بیش از ۳ هزار متر مربع بی شک فضای بی نظیر و هیجان انگیزی برای تاریخ دوستان و دیگر بازدیدکنندگان خواهد بود.

تپه‌ چاملیجا

تپه‌ چاملیجا

تپه های چاملیجا که به بام استانبول معروف است با ارتفاعی حدود ۲۶۸ متر از سطح دریا یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری است.دید فوق العاده جذاب و پانورما از بخش جنوبی تنگه بسفر و دهانه گلدن هورن شما را مجذوب خود می کند.

در واقع تپه چاملیجا به دوتپه کوچک و بزرگ دسته بندی می شود. این تپه به قدری وسیع و بزرگ است که علاوه بر یک پارک عمومی به همین نام، کافه و رستوران های زیادی در آن وجود دارد.

همان طور که میدانید استانبول روی ۷ تپه ساخته شده است و می توان گفت تپه چالیمجا از تمامی این تپه ها بلند تر است.شما می توانید از روی این تپه تمام استانبول و هیاهویش را زیر نظر بگیرید و از دیدن غروب خیره کنند خورشید لذت ببرید.

محله کوزگونجوک

محله کوزگونجوک
شاید تلفظ سختی داشته باشد اما اگر نظر ما را بخواهید مثل منطقه کادیکوی ارزشش را دارد که سری به محله کوزگونجوک بزنیم. این تلفظ سخت به زبان ترکی به معنای کلاغ کوچک است. مهترین شاخصه این محله خانه های رنگارنگی است که می تواند چند ساعتی شما را از فکر های روزمره خارج کند. برای میل کردن صبحانه به شما پیشنهاد می کنیم کافه و رستوران های دلچسب این محله را امتحان کنید.
 
اصلی ترین خیابان این محله خیابان ایجادیه (İcadiye) است. پرستشگاه آکوو که ساخت آن به سال 1878 میلادی بر می گردد ، در ابتدای خیابان و سمت چپ این خیابان وجود دارد که با توجه به سبک خاص معماری در نوع خود جالب و دیدنی است.
 
کمی جلو تر که بروید یک کلیسای زیبایی قدیمی به نام Hagios Panteleimon خواهید دید. این کلیسا در سال 1831 ساخته شده است و جز قدیمی ترین ها می باشد. برای بازید از زیبای کوزگونجوک و گشت و گذار در آن می توانید در اسکله اوسکودار اتوبوس های 5, 15B, 15C, 15E, 15F را سوار شوید و در ایستگاه کوزگونجوک ( Kuzguncuk) پیاده شوید.

مجتمع تجاری کاپیتول

مجتمع تجاری کاپیتول اسکودار استانبول ترکیه
یک مرکز خرید با بیش از 20 سال سابقه به نام کاپیتول در محله اسکودار استانبول قرار دارد.این مرکز خرید با فروشگاه های متفاوت و انواع برند های روز دنیا می توناد مقصد خوبی برای خرید و بازار گردی شما باشد. کاپیتول حدود سال 1993 تاسیس شده و به عنوان بزرگترین و مدرن ترین مرکز خرید منطقه آسیایی استانبول به شمار می آید. کاپیتول استانبول به مساحت 73 هزار متر مربع و در 6 طبقه از ساعت 10 صبح الی 10 شب پذیرای شما عزیزان خواهد بود.

نشانی مجتمع تجاری کاپیتول

مرکز خرید عمار اسکوئر مال

مرکز خرید عمار اسکوئر مال
این مرکز خرید زیبا در محله اسکودار استانبول، در عین حال که از لوکس ترین مراکز خرید استانبول بوده می تواند خاطره ی خریدی بی نظیر را برای شما رقم بزند.
مرکز خرید عمار اسکوئر استانبول (Emarr square)  دارای چند مجتمع سینمایی چند طبقه و سالن های تئاتر DX4 در قسمت آسیایی این شهر است. این مرکز دارای مناطق متعدد سرگرمی و تفریحی، آکواریوم و باغ وحش دریایی می باشد. همچنین با دارا بودن تعداد زیادی رستوران و کافه بین المللی از مراکز دیدنی این منطقه محسوب می شود.
همچنین با دارا بودن تعداد زیادی رستوران و کافه بین المللی از مراکز دیدنی این منطقه محسوب می شود. بازار سنتی ترکی این مجموعه تجربه خوبی را در خرید برای شما رقم خواهد زد.

نشانی مجتمع تجاری عمار استانبول

مراکز درمانی اسکودار استانبول

از دیگر نقاط قوت این منطقه بیمارستان ها و از مراکز بهداشت و درمان منطقه اسکودار استانبول هستند. این نقطه قوت به حدی است که گاهی از دیگر نقاط استانبول برای استفاده از خدمات درمانی به اسکودار استانبول می آیند. در ادامه فهرستی از آن ها برای شما آماده کرده ایم
 1. بیمارستان دولتی اوسکودار
 2. بیمارستان تحقیقاتی آموزشی سلطان عبدالحمید هان
 3. مرکز تحقیقات بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سرمایه
 4. بیمارستان تخصصی موتفا
 5. مرکز تخصصی دهان و دندان اوسکودار
 6. بیمارستان تخصصی زنان و کودکان زینپ کامل
 7. مرکز خصوصی تخصصی چشم پزشکی اوسکودار
 8. بیمارستان نمونه تحقیقاتی آموزش حیدرپاشا

مدرسه و دانشگاه در محله اسکودار

 
محله اسکودار از نظر مراکز تحصیلی هم از جایگاه و رتبه خوبی برخوردار است که نام تعدادی از آن ها را برای شما آماده کرده ایم.
 1. دانشگاه اسکودار
 2. چاملیجا کیز آنادولو لیسِسی
 3. دانشگاه وقف فاتیح سلطان محمت
 4. دانشگاه 29 مایس
 5. کتابخانه ایسام ( مخصوص دانشجویان دکترا)
 6. کالج بیلفن
 7. دبیرستان دخترانه آنادولو
 8. دبستان ایجادیه
 9. دبیرستان تجارت اسکودار
 10. دبستان شمسی پاشا
 11. دبیرستان فنی حرفه ای دخترانه جمهوریت
 12. دانشگاه اوزیگین
 13. دانشگاه شهیر استانبول

سیستم حمل و نقل در اسکودار استانبول

مارمارای
محله اسکودار از نظر مراکز تحصیلی هم از جایگاه و رتبه خوبی برخوردار است که نام تعدادی از آن ها را برای شما آماده کرده ایم.
در منطقه اسکودار تقریبا تمام سیستم حمل و نقلی مانند مترو، اتوبوس، دلموش،کشتی و اسکوتر دیده می شود. این ویژگی مهم باعث شده تا خرید خانه در اسکودار استانبول بازار ذاغی داشته باشد. یکی از خطوط معروف که بخش آسیایی را به بخش اروپایی متصل می کند مارمارای است.

خرید خانه در اسکودار استانبول

تقریبا توانسیتیم یک دید کلی از اسکودار استانبول و امکانات آن در اختیار شما عزیزان بگذاریم. همانطور که در مقاله اشاره کردیم اسکودار یک محله با قدمتی بالاست. به لطف بندر و اسکله اسکودار این منطقه همیشه جز مناطق پر رونق و سرزنده به شمار می آید.
همچنین پیشرفت های این منطقه باعث شده تا بافت مسکونی آن یک بافت تلفیقی باشد. پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید خانه در استانبول به سبک ویلا های مدرن را دارید، به هیچ وجه این منطقه را از دست ندهید.
در ابتدای این مقاله گفتیم که مجاورت اسکودار استانبول با تنگه بسفر تقریبا 12 کیلومتر طول دارد. این همسایگی با ساحل باعث شده تا ویلا های لوکس و مدرنی در این منطقه ساخته شود. به نسبت امنیت بالا،مراکز تفریحی، مراکز تجاری، مراکز درمانی و آموزشی، اسکودار استانبول گزینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری و یا پذیرش تحصیلی به حساب می آید. در ادامه چندین پروژه برای خانه در اسکودار استانبول معرفی خواهیم کرد.

پروژه مدرن ISD 100

پروژه ISD 100 در یک موقعیت بسیار استثنایی در بخش آسیایی استانبول و در منطقه اسکودار، یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری و یا سکونت به شمار می آید.
 • 1دقیقه تا Acıbadem hospital
 • 1دقیقه تا ایستگاه مترو Altunizade
 • 2دقیقه تا Altunizade Metrobus
 • 2دقیقه تا Validebağ korusu
 • 4دقیقه تا کالج Bilfen ، Bahçeşehir و Doğa
 • 2دقیقه تا مرکز خرید Capitol
 • 8دقیقه تا مرکز خرید Akasya
 • 8دقیقه تا چاملیکا تپسی
 • 10دقیقه تا ساحل اسکودار

جهت کسب اطاعات بیشتر  در مورد پروژه ISD100 کلیک کنید.

پروژه ISD100 در اسکودار استانبول

پروژه ISD120 با چشم انداز جنگلی

پروژه ISD 120در یک موقعیت بسیار استثنایی در بخش آسیایی استانبول و در منطقه اسکودار، یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری و یا سکونت به شمار می آید.
این پروژه در پلن های یک الی پنج خوابه و متراژ 110 الی 364 متر مربع ساخته شده است.
 

دسترسی ها

 1. نزدیک بسفر ، با 10 دقیقه پیاده روی
 2. پل 15 تموز 3 کیلومتر
 3. پل فاتح سلطان محمد 6 کیلومتر
 4. تونل اوراسیا 10 کیلومتر
 5. مارمرای ایستگاه مترو Uskudar چهار کیلومتر
 6. ایستگاه مترو 4.5 کیلومتر
 7. آکاسیا مال 9 کیلومتر
 8. مرکز خرید زورلو 4.5 کیلومتر
 9. مرکز خرید میدان عمار 8 کیلومتر
محله اسکودار

پروژه ISD 170

اگر به فکر خرید خانه اسکودار استانبول هستید و شرایط پرداخت نیز برای شما مهم است، ما به شما پیش خرید پروژه isd 170  را پیشنهاد می کنیم. یک پروژه عالی با پلن های آپارتمانی 157 الی 384 متر مربع که در زمینی به مساحت 39000 متر مربع قرار دارد. تحویل مرحله اول در می 2022 – مرحله دوم در می 2023 امکان پرداخت اقساط تا 36 ماه برای مشتریان هلدینگ شاین لند امکان پذیر است.

جهت کسب اطاعات بیشتر  در مورد پروژه ISD100 کلیک کنید.

خرید خانه در اسکودار

خرید آپارتمان در اسکودار استانبول میتواند نگرانی های شما را در مورد آینده بر طرف کند و یک سرمایه گذاری پر سود و هیجان انگیز برای شما باشد. هلدینگ معتبر شان لند در این تصمیم کنارشما خواهد بود. اگر می خواهید در مورد قیمت آپارتمان در اسکودار اطلاعات به دست آوردید به مشاورین مجرب هلدینگ شاین لند تماس بگیرید تا بهترین روش پرداخت را با توجه به شرایطتان به شما معرفی کنند.


امیدواریم با خوندن این مقاله اطلاعات کامل و دقیقی در مورد منطقه اسکودار استانبول به دست آورده باشید و این منطقه زیبا را شناخته باشید اما اگر همچنان سوالی در درباره اسکودار استانبول دارید با مشاورین هلدینگ معتبر شاین لند تماس بگیرید تا اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار دهند.