خرید خانه و آپارتمان در استانبول

خرید خانه و آپارتمان در استانبول

خرید ملک و آپارتمان در استانبول ترکیه در چند سال گذشته به دلیل فاصله ای نه چندان دور، سودآوری بالا و دریافت اقامت و مهاجرت به  ترکیه شدت افرایش پیدا کرده است. اگر شما هم به خرید خانه با قیمت مناسب در استانبول فکر می کنید به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان همراه ما باشید چرا که همه سوالاتی که در مورد خرید و دریافت اقامت دارید را پاسخ داده ایم.

فهرست مطالب

خرید آپارتمان در استانبول به صورت اقساطی ویژه!

میتونیم این قول رو بدیم که برای خرید خانه و آپارتمان در استانبول اقساط ویژه ای رو در نظر گرفتیم که بعضی از پروژه ها تا 60 ماه اقساط دارن. (دیگه چی بهتر از این!!)

فرم زیر رو اول پر کن تا توی اولین فرصت تا به صورت رایگان مشاوره بدیم خدمت شما!🥰

نقشه راه خرید آپارتمان در استانبول

صادقانه با شما صحبت می کنیم. خرید اپارتمان در استانبول  آن هم با قیمت مناسب مسیری خیلی ساده ای نیست! خصوصا اگر یک راه بلد درست و حسابی کنار خود نداشته باشید. عکس زیر را به دقت ببنید و مرحله به مرحله طبق نقشه راهی که تعریف کرده ایم پیش بروید…
شما 5 مرحله تا اخذ اقامت پیش روی خود دارید. اولین مرحله انتخاب و خرید ملک است. با مشاهده عکس و کلیک روی هر آیکون هر مرحله می توانید جزئیات آن را بررسی کنید.

مراحل خرید خانه و آپارتمان در استانبول

چرا خرید خانه در استانبول رو پیشنهاد می کنید؟

خرید خانه و سرمایه گذاری ملکی در استانبول به نسبت شهر های دیگر ترکیه، رشد و افزایش سود آوری خوبی را برای خریداران فراهم کرده است. طبق آماری که در ابتدای سال 2022 گرفته شد، استانبول 49% رشد بیشتری را تجربه کند.

البته رشد قیمت آپارتمان در استانبول خیلی هم دور از ذهن نیست. چراکه در مورد شهری صحبت می کنیم که یکی از قطب ای گردشگری جهان است.

هر سال افراد زیادی از سر تا سر جهان و به خصوص ایران برای گذراندن تعطیلات خود به استانبول می آیند. همین امر موحب شده تا قیمت خانه در استانبول سود آوری خوبی را برای صاحبان خود داشته باشد.

بنا به بررسی های دقیق و عمیقی که از رشد قیمت مسکن در استانبول گفته شد، ما به شما خرید مسکن در این شهر را پیشنهاد می کنیم.

نمودار پیشرفت قیمت آپارتمان در استانبول

برای خرید خانه در استانبول چقدر بودجه دارید؟

بررسی قیمت آپارتمان و خانه در استانبو

قطعا اولین و مهم ترین چالشی که با آن رو به رو هستید تعیین حداکثر بودجه برای خرید ملک در استانبول است.در حالت کلی برای خرید خانه در استانبول به پول ایران چیزی حداقل حدود 2 میلیارد تومن،1 میلیون لیر یا 75 هزار دلار نیاز دارید.

البته مبلغی که برای قیمت خانه در استانبول گفته شد، حداقل چیزی است که باید در نظر داشته باشید. اما پروژه ای که قصد خرید آن را دارید باید چشم انداز و آینده خوبی داشته باشد.

اما اگر قصد شما دریافت شهروندی ترکیه یا دریافت پاسپورت با خرید ملک است باید این رقم را به حدود میلیارد تومان یا 400.000 دلار تغییر دهید.(هر که بامش بیش،برفش بیشتر🤪)

مشتریان ما گاها از ما سوال می پرسند “بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در استانبول کدام است؟”در پاسخ و بعد از تعیین بودجه نوبت به انتخاب منطقه می رسد که در قسمت بعدی توضیح داده ایم.

انتخاب بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول

انتخاب بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول

دومین قدمی که پیش روی شماست انتخاب بهترین محله استانبول برای خرید خانه است. استانبول یکی از توریستی ترین شهر های جهان است که همین موضوع باعث شده تا بیشتر از شهر های دیگر ترکیه رشد و رونق را تجربه کند.

اما سوال اینجاست که بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در استانبول کدام است؟ دسترسی کدام منطقه بهتر است؟کدام منطقه بیشترین دسترسی دارد؟

به طور کلی برای خرید ملک در استانبول باید به نکات زیر برای یک خرید عالی و ایده آل توجه کنید:

  1. چشم انداز و آینده پروژه: هر پروژه ای که قصد خرید آن را دارید باید یک توجیه مالی همراه با سود آوری بالا برای شما داشته باشد.
  2. دسترسی: دسترسی به شاه راه های حیاتی استانبول و قلب تپنده شهر می تواند آینده پروژه را تضمین کند.
  3. امکانات اطراف پروژه: حمل و نقل عمومی، مراکز خرید، مراکز آموزشی و تفریحی برای براورده کرده نیاز های روزمره تان باید در نزدیکی پروژه مد نظر شما باشد.
  4. امکانات پروژه: استخر، فضای سبز و فضای مخصوص بازی کودکان، امکانات امنیتی، سیستم هوشمند و … میتواند برای پروژه شما مزیت محسوب شد تا حس بهتری به زندگی داشته باشید.

با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید می توان مناطق استانبول را به دو قسمت تقسیم کرد:

  • مناطق متوسط و مناسب
  • مناطق لاکچری و گران

از بین همه مناطق استانبول اگر بخواهیم راجع به مناطق متوسط و مناسب استانبول صحبت کنیم، باید به مناطقی مثل باسین اکسپرس، اسنیورت، کارتال و بیلیک دوزو اشاره کنیم. شاین لند با فایلینگ قوی در استانبول بهترین پروژه های استانبول در مناطق گفته شده را برای شما آماده کرده است. اگر قصد دارید تا به صورت تخصصی در مورد این مناطق بخوانید، پیشنهاد می کنیم تا مقاله جامع هر کدام از آن ها را بخوانید.

اما نوبت به مناطق شیک و لاکچری می رسد.😎 کادیکوی، باکرکوی، اسکودار و ماسلاک از جمله مناطق لوکس و لاکچری استانبول هستند که با پروژه هایی شیک نمایی خاص و ویژه به استانبول داده اند. ما در قسمت مناطق استانبول به صورت تخصصی و جزئی به آن پرداخته ایم که می توانید با جزئیات کلی این مناطق را بررسی کنید.

قیمت خانه و آپارتمان در استانبول ترکیه

همانطور که گفتیم قیمت خانه و آپارتمان در استانبول ترکیه به عواملی همچون، متراژ، سال ساخت، امکانات رفاهی، دسترسی و… بستگی دارد. اما به در کل اگر بخواهیم کل مطلب را خلاصه کنیم شما به حداقل 75 هزار دلار نیاز دارید تا بتوانید اقامت سالیانه خود را دریافت کنید.

در مرحله بعد با توجه به موقعیت مکانی هر منطقه، قیمت خانه و آپارتمان نیز متفاوت خواهد بود. باتوجه به تغییرات قیمت و نرخ ارز به شما پیشنهاد می کنیم که قیمت دقیق را از کارشناسان ما بخواهید و به قیمت ذکر شده در سایت ها اعتماد نکنید.

شرایط پرداخت خرید خانه در استانبول

همانطور که پیش تر گفتیم، هلدینگ شاین لند برای خرید ملک در استانبول ترکیه شرایط خاص و ویژه ای در نظر گرفته است.

شرایط پرداخت شما می تواند به دو روش مختلف باشد:

  • خرید نقدی
  • خرید اقساطی

خرید نقدی خانه در شهر استانبول

بسیاری از پروژه های در حال تحویل و تقریبا آماده شرایط خرید و پرداخت نقدی دارند. بازهم تیم ما برای شما شرایطی را فراهم کرده تا بهترین و بیشترین میزان تخفیف برای خرید ملک را به شما اختصاص دهد.

خرید نقدی می تواند تا حد بسیار زیادی قیمت خانه ای که در استانبول خریداری می کنید را برای شما پایین بیاورد. این تحفیفات با توجه به پروژه انتخابی شما متغیر میباشد. جهت اطلاعت از جشنواره ها و چگونگی خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید اقساطی آپارتمان در شهر استانبول

برای خرید ملک به صورت اقساطی در استانبول ترکیه می بایست پروژه هایی را انتخاب کنید که در حال ساخت هستند و حداقل دو سال تا زمان تحویل آن فرصت باقیست. با توجه به پروژه انتخابی، شاین لند می تواند اقساط 6 الی 48 ماهه را برای شما تنظیم کند.

تنظیم و دریافت سند ملکی

بعداز اتمام انتخاب پروژه، پرداخت و راهی که برای شما مو به مو توضیح دادیم، نوبت به تنظیم سند یا همان دریافت سند برای پروژه خود می رسید.

 اابته اصلا جای نگرانی نیست. چراکه تیم حقوقی شاین لند تا انتهای مسیر شما خواهند بود.

اما بیاید بیشتر با سند ملکی که در ترکیه تاپو نام دارد آشنا شویم.

انواع تاپو در زمان خرید ملک در استانبول

تاپو چیست؟

 در کشور زیبای ترکیه به سند ملک تاپو گفته میشود. منظور از اداره ی  تاپو هم همان اداره مسکن کشور ترکیه می باشد. بعد از خرید خانه در استانبول ترکیه می بایست با مراجعه به اداره تاپو برای دریافت سند اقدام کنید.

سند ملکی ترکیه در سال های اخیر با توجه به کلاهبرداری ها و سواستفاده هایی که در فروش ملک انجام شده است، فرم آن تعییر کرده است و برای امنیت  و جلوگیری از سو استفاده های احتمالی معامله یک  کد QR به آن اضافه شده است

شما با اسکن این QR تمام سوابق ملک و ویژگی ها و حتی موقعیت مکانی دقیق آن را مشاهده خواهید کرد.

انواع مختلف سند ملکی در کشور ترکیه

در ترکیه به هنگام خرید ملک، سند ملکی به ۲ رنگ آبی و قرمز دسته بندی میشود. بعضی از مشتریان ما بر این باورند که رنگ تاپو بر اساس قیمت خانه و آپارتمان در استانبول تعیین می شود که باور غلط است. سندهای آبی برای زمین هایی صادر می شود که مجوز ساخت ساختمان را ندارند اما سند قرمز برای خانه ها و کلا اراضی داری مجوز ساخت صادر میشوند.پس شما با خرید خانه در ترکیه سند قرمز را دریافت خواهید کرد.

 

چگونه سند به نام بزنیم؟

سوالی که مطرح می شود این است که پس از انتخاب خانه مورد علاقه و خرید خانه در استانبول چگونه سند را به نام بزنیم؟ عقد قولنامه در بنگاه انجام می شود اما باید بدانید صرف قولنامه داشتن برای شما هیچ حق قانونی برای تصرف ملک ایجاد نمی کند. طبق قانون نقل و انتقالات ترکیه شما حتما باید در دفاتر اسناد رسمی قرارداد را تنظیم کنید.

درخواست مالک و یا وکیل قانونی او می بایست، درخواست خود مبنی بر ارائه اقدامات مقدماتی انتقال سند را پیش از انجام هرگونه عقدی در سازمان ثبت اسناد و املاک ارائه کند در صورتی که این درخواست را ندهید انتقال سند و به نام زدن ان با تاخیر مواجه خواهد شد.بر اساس تجربه ما و جلوگیری از بروز مشکلات بعدی حتما این کار را انجام دهید.

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید آپارتمان

بعد از اینکه ملک خود را خریداری کردید و عملیات انتقال سند به نام شما انجام شد، باید به اداره مهاجرت کشور ترکیه مراجعه نمایید.

با مراجعه به اداره مهاجرت ترکیه  باید برای ملک خود، درخواست وقت درخواست وقت ملاقات یا Randevu کنید.

 در زمان مشخص با در دست داشتن مدارک لازم به این اداره مراجعه و اقامت یک ساله خود را دریافت کنید.

هلدینگ شاین لند برای کمک به شما در پیدا کردن ملک مدنظرتان و اطمینان خاطر از صحت موارد قانونی و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده، تیمی متشکل از کارشناسان حقوقی، کارشناسان املاک و اراضی و مشاور سرمایه گذاری تشکیل داده است تا بهترین خدمات ممکن را به شما عزیزان ارائه نماید.

سوالات پر تکرار مشتریان

استانبول در چند سال گذشته  یکی از پر رونق ترین شهر های ترکیه بوده است. به همین علت میتوان گفت که سودآوری خوبی را برای شما به همراه خواهد داشت.

حداقل بودجه برای خرید ملک در استانبول حداقل 1 میلیون لیر خواهد بود.

فرقی نمیکند. مسکونی، دفتر کار، مغازه و یا زمین را برای اخذ اقامت ترکیه می توانید خریداری کنید.

در مقاله ای به صورت جداگانه به هزینه های زندگی در ترکیه پرداخته ایم.

استانبول یکی از بهترین و موفق ترین شهر های توریستی جهان است . پیشنهاد هلدینگ شاین لند به شما خرید در استانبول است.

همانطور که توضیح دادیم برای پروژه های شاین لند به دوسته تقسیم می شوند. بعضی از پروژه ها به صورت نقدی می باشند که البته تخفیف بیشتری هم دارند. گروه دوم پروژه هایی هستند که به صورت اقساط 6 الی 60 ماه برای شما برنامه ریزی می شوند.

همانطور که توضیح دادیم حداقل هزینه برای خرید ملک در کشور ترکیه 1 میلیون لیر (معادل تقریبی 2 میلیارد تومان) خواهد بود.

حداقل مبلغی که برای خرید آپارتمان در استانبول باید در نظر بگیرید، 75 هزار دلار است.

نظرتان را بنویسید