بارش برف در ترکیه باعث لغو پرواز شد.

این مطب در تاریخ 2022/01/26 به روز  رسانی شده است

آغاز مرحله ای پروازها از فرودگاه استانبول

ایلکر آیجی، رئیس کمیته اجرایی شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز، از آغاز مرحله ای پروازهای فرودگاه استانبول خبر داد.

آیجی گفت: یکی از پیستهای پروازی فرودگاه استانبول گشایش یافته و تعدادی از پروازهایمان را راهی کردیم.

وی افزود: در حال حاضر برای اجازه فرود به هواپیماها مجبور به بازگشایی محلهای پارک هستیم.

آیجی تاکید کرد: تا صبح حدود 60 جای پارک را بازگشایی خواهیم کرد.

گفتنی است بارش شدید برف در استانبول، سبب لغو پروازهای فرودگاه استانبول شده بود که در تاریخ(2022/01/25) انتشار اولیه این مطلب به آن پرداخته ایم:

 

فرودگاه استانبول از روز گذشته به دلیل بارش شدید برف و شرایط نامناسب جوی تعطیل شده است و پروازی از این فرودگاه صورت نمی‌گیرد.

این اتفاق با سفر چند لژیونر فوتبال ایران و عراق به تهران برای بازی در مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ همزمان شد. به طوری که پنج بازیکن از عراق و مهدی طارمی از ایران درگیر این مشکل شده و نمی‌توانند ترکیه را به مقصد ایران ترک کنند.

مجتبی خورشیدی سرپرست تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته در خصوص آخرین وضعیت مهدی طارمی گفت: پرواز طارمی شش، هفت ساعت تاخیر داشت اما بالاخره به سمت استانبول سفر کرد اما به ما خبر داد که هواپیما نتوانست در استانبول فرود بیاید و در شهری به نام دالامان در ۸۰۰ کیلومتری استانبول به زمین نشسته است. منتظریم ببینیم این خط هوایی چه برنامه‌ای برای مسافرانش دارد.

همچنین کریم انصاریفرد، امیر عابدزاده و پیام نیازمند هم سه بازیکن دیگر هستند که فدراسیون در تلاش بود تا مسیر سفر آنها را از استانبول تغییر بدهد تا بدون مشکل به تهران بیایند.

این در حالی است که طبق اعلام رسانه‌های عراقی، تعطیلی فرودگاه استانبول در پی بارش برف را تابامداد روز چهارشنبه تمدید شده است و پروازی در آن صورت نخواهد گرفت. پیشتر ترکیش ایرلاینز، تمامی پروازهای این شرکت از مبدا فرودگاه استانبول را به دلیل ادامه بارش برف تا ساعت ۴ بامداد امروز متوقف کرده بود.

فرودگاه استانبول یکی از مهم‌ترین خطوط هوایی منطقه به شمار می‌رود و در سال گذشته بیش از ۳۷ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده‌ بودند.

همچنین راجع به کادیکوی استانبول بیشتر بخوانید.

تصمیمات جدید در لغو پروازها در حالی اعلام شده است که بارش برف موجب توقف برخی از خدمات کشتی‌ها، بسته شدن راه‌ها و ایجاد مشکل برای رانندگان وسائل نقلیه شده است.مقامات استانبول حرکت از مبدا بزرگترین پایانه اتوبوس‌رانی شهری را نیز متوقف کرده‌اند و مراکز خرید استانبول نیز به دلیل وضعیت به وجود آمده، زودتر از موعد مقرر تعطیل خواهند شد.

نظرتان را بنویسید