شرایط جدید اخذ شهروندی ترکیه(2022)منتشر شد


به نقل از خبرگزاری آناتولی و به گزارش هلدینگ شاین لند

بر این اساس شرایط جدید اخذ شهروندی استثنایی ترکیه که در روزنامه رسمی روز جمعه 13 می  2022 اعلام شده است. حداقل خرید اموال(آپارتمان، دفتر، خانه و…) از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار افزایش یافت.

این تغییر که در پاراگراف دوم بند «ب» ماده 20 قانون اخذ شهروندی استثنایی برای خارجی‌ها صورت گرفته است، ماه آینده اجرایی خواهد شد.

بر این اساس، همین موجب متقاضیان با خرید سند غیرمنقول به ارزش 400 هزار دلار و بیشتر به شرط درج عدم فروش و انتقال به مدت 3 سال وهمچنین با خرید ملک با ویژگی‌های کاندو و حق ارتفاع به همین ارزش و با شرایط مشابه که در نوتر رسمی به ثبت رسیده باشد، با استعلام وزارت شهرسازی و تغییرات اقلیمی ترکیه و حکم ریاست جمهوری شهروندی ترکیه را اخذ خواهند کرد.

در این راستا، بر اساس بند جدیدی (ف) که به این قانون افزوده شده است، از این پس افراد با سپرده گذاری حداقل 500 هزار دلار به مدت سه سال در صندوق‌های تعیین شده از سوی سازمان بازرسی و تنظیم بیمه و بازنشستگی ویژه هم از حق اخذ شهروندی برخوردار خواهند بود.

گفتنی است در نشست هیئت دولت در 12 آوریل 2022 به ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ایجاد افزایش در حداقل خرید اموال غیرمنقول از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار مقرر شده بود.

در این خصوص هلدینگ شاین لند با توجه به این شرایط، امکان خرید آپارتمان در استانبول با اقساط بلند مدت را برای مشتریان عزیز خود فراهم کرده است که می توانید با آسودگی کامل آینده ای جدید را برای خود رقم بزنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم تا قبل از اجرای این قانون مقدمات خرید خود را انجام دهید. اگر در این زمینه سوالی دارید می توانید با کارشناسان مجرب شاین لند تماس گرفته و از مشاوره کاربردی این عزیزان بهرمند شوید.

نظرتان را بنویسید