ارزش ملک ایرانی‌ها در بازار مسکن ترکیه نصف شد؟

ارزش ملک ایرانی‌ها در بازار مسکن ترکیه نصف شد؟خرید ملک در ترکیه سود یا ضرر؟

ارزش ملک ایرانی ها در ترکیه

▪️چندی پیش رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران به خبرگزاری اصولگرای فارس گفته بود: براساس تصمیم دولت ترکیه، ایرانیان حق فروش ملک خود در ترکیه را ندارند. مگر اینکه بخواهند آن را به سازمانی که دولت ترکیه مشخص کرده بفروشند. آن‌هم با۴۰ تا ۵۰ درصد کمتر از ارزش روز آن ملک!

▪️اما ایرج رهبر، نایب رئیس انجمن انبوه سازان تهران این ادعا را رد کرد و گفت: اعمال این قانون برای سرمایه‌گذاران در بازار مسکن ترکیه صحت ندارد. بعید است دولت ترکیه به این سرعت قوانین سرمایه‌گذاری در کشورش را تغییر دهد. این کار موجب فرار سرمایه از این کشور  و کاهش سرمایه گذاری در ترکیه می‌شود. چرا که نه تنها ایرانی‌ها بلکه اماراتی‌ها، آلمانی‌ها، عراقی‌ها و هندی‌ها برای خرید ملک در ترکیه سرمایه‌گذاری کردند.

▪️حامد قاسمی، کارشناس بازار مسکن هم در مصاحبه با تجارت نیوز گفت:

▪️ایرانی‌ها املاک خود را در ترکیه با قیمت روز می‌فروشند. کسانی که در ترکیه املاک خریده‌اند می‌توانند به افراد ترک یا اتباع بفروشند. برخی با این فضاسازی‌ها قصد دارند جلوی خروج سرمایه از کشور را بگیرند.

آیا با سرمایه گذاری در ترکیه دیگر نمیتوان ملک خریداری شده را فروخت؟

▪️یک ایرانی تنها در شرایطی نمی‌تواند واحد مسکونی خود را تا ۳ سال بفروشد که پاسپورت ترکیه دریافت کرده باشد.

▪️برخی ایرانی‌ها هستند که به محض دریافت پاسپورت ترکیه واحد مسکونی خود را به شکل صوری به اقوام نزدیک خود برای دریافت پاسپورت ترکیه می‌فروشند که دولت ترکیه با اخذ این قوانین جلوی این سودجویی را گرفته است

نظرتان را بنویسید